Artur Vititin Bucharestis 5. kohal !

Kehtna maadlusklubi Hammerlock kasvandik, nüüd Audentese Spordigümnaasiumis õppiv ja treeniv Artur Vititin oli kvalifikatsiooniringis vaba, seejärel 1/8 finaalis kaotas Venemaa maadlejale Nikolai Izmailov`ile punktidega 0:5.

Lohutusringis saavutas Artur tubli võidu Adam Jalilovi (Azerbaidžaan) üle, punktivõit 3:0.

Võit tähendas ühtasi jõudmist pronksikohtumisele, kus tuli alla vanduda Pavel Rudakovile (Valgevene) punktidega 0:6.

Kokkuvõttes saavutas tänavune Põhjamaade meister Artur Vititin Euroopa juunioride meistrivõistlustel tubli 5.koha.

Eesti sportlastest  olid Bucharestis kreeka-rooma maadluse 2. võistluspäeval heitlemas veel Denis Bolunov ja Helary Mägisalu.

Denis Bolunov (-66 kg, Korrus3) saavutas kvalifikatsiooniringis väärt võidu soomlase Toni Tapio Ojala üle, punktivõit 4:2. Toni Tapio Ojala on 2014 ja 2015.a Euroopa kadettide meistrivõistluste pronksmedali võitja.

1/8 finaalis tuli Denisil tunnistada Venemaa sportase Gleb Batianini paremust, vastasele ülekaalukas punktivõit 8:0.

Denis Bolunov platseerus kokkuvõttes 14.kohal.

Helary Mägisalu (-55 kg, Vändra Suure Karu Pojad/Audentese SG) oli kvalifikatsiooniringis vaba, seejärel 1/8 finaalis andis ta tubli lahingu Ararat Manucharyan`ile (Armeenia), kuid napp punktikaotus 1:2 tuli siiski vastu võtta.

Kokkuvõttes Helary Mägisalu`le 11.koht.

Meie kreeka-rooma maadlejate saagiks kujunes juunioride EM-il kaks 5.-ndat , 11. ja 14. koht., võitude-kaotuste suhteks 4 : 6.

4 maadlejaga saavutas Eesti kreeka-rooma koondis 31 riigi konkurentsis 12.koha.

Bucharestis on Eesti sportlastest maadlemas veel vabamaadleja Aimar Andruse (-66 kg, Põltsamaa SK Nipi), pühapäeval, 26. juunil. Eelülesandmise põhjal on Aimaril konkurentideks 22 riigi maadlejad.

Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt