Riigikogu sporditoetusrühm: maadlus peab jääma olümpiamängude kavva

Eile, 15. aprillil kohtusid Eesti Maadlusliidu (EML), Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja MTÜ Toeta Eesti Maadlust (TEM) esindajad Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühmaga. Kohtumisel arutasime maadluse olukorda Eestis ja maailmas pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) veebruarikuu otsust arvata maadlus olümpiaspordikavast välja. Üheskoos veenduti maadluse olulisuses Eesti kultuuriruumis ja vajalikkuses seda toetada Riigikogu tasemel.
Toetusrühma esimees Lauri Luik sõnas, et maadluse kui ühe maailma vanima spordiala tagasinimetamine Olümpiamängude kavva pole pelgalt spordiringkondade südameasi, vaid kogu Eesti riigi jaoks oluline samm. "Läbi aastakümnete on meie sportlased toonud tiitlivõistlustelt Eestile suurel hulgal medaleid. Martin Klein, Georg Lurich, Kristjan Palusalu, Johannes Kotkas, Valeri Nikitin ja Heiki Nabi on ehk spordisõbrale enim tuntud maailmatasemel Eesti maadlejad, kuid suurvõistlustelt medaleid teeninute nimekiri on kordi pikem." "Usun, et see loetelu räägib enese eest, miks maadlus Eesti jaoks nii oluline on," ütles Luik.
Olümpiavõitja, Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma aseesimees Erki Nool tegi ettepaneku deklaratsiooni koostamiseks, millega ROK tunnustaks maadlust kui ühte kümnest Olümpiamängude põhialast.
EOK peasekretär Siim Sukles tunnistas, et tänu veebruarikuisele üllatavale ROK-i negatiivsele otsusele tulid spordiinimesed Riigikokku poliitikutele külla, mis on selle kõige juures väga positiivne ja rõhutas, et EOK toetab igakülgselt Eesti maadlust. Selget toetust näitab ka EOK president Neinar Seli oma rahvusvahelistel kohtumistel, kus ta alati juhib tähelepanu maadlusele. „Maadlus on meie spordi nurgakivi,” lisas Sukles.
Toetusrühma liikme Jüri Jaansoni sõnul ei ole maadlus mitte ainult pelgalt meie teadvuses, vaid ka alateadvuses. "Maadlus on olümpiamängudel alati väga kesksel kohal olnud," sõnas Jaanson.
TEM juhatuse liige Martin Plaser lisas oma lõpukõnes: „Maadlus on maagiline.”
Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma liikmed kinnitasid, et toetavad Eesti maadlust ja annavad oma osa selle sõna levitamisel.
Meediakajastused: ERRÕhtuleht; Postimees
Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt