XXVI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused

26. oktoobril toimuvad Tallinnas Kalevi Spordihallis XXVI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses. Eesti Spordiselts Kalev ja Eesti maadlusliit korraldavad seekord võistluse kahasse. Osalemas on peale Heiki Nabi, kes on taas vigastuse küüsis, kõik meie parimad. Väliskülalistest on oodata tugevat Peterburi meeskonda, Leedu, Läti, Saksamaa, Rootsi ja Soome erinevatest klubidest häid maadlejaid.

Võistlustel teeb kaasa ka pikalt vigastusega kimpus olnud Londoni olümpiamängudel poolraskekaalus 8. koha saavutanud Ardo Arusaar, seekord raskekaalus - 120 kg.

Kristjan Palusalu 105. sünniaastapäeva auks on võistlustel kohal ka Eesti Spordimuuseumi temaatiline näitus ning juba traditsiooniliselt leiab Eesti spordikuulsuste pargis aset Kristjan Palusalu ausamba juures mälestushetk. Võistluste avamisel esitab Eesti Vabariigi hümni koos Kaitseväe orkestriga noor andekas laulja Tuuli Rand.
Võistlusi austab oma kohalolekuga ka Kristjan Palusalu tütar Helle Palusalu.

Kristjan Palusalu tütre Helle Palusalu sõnul oleks tema isal kindlasti hea meel, et Kristjan Palusalu nimelised mälestusvõistlused toimuvad. „Omal ajal Georg Lurichi võistluste valguses küsisin isalt, et mis ta arvab, kas kunagi tema nimelised võistlused ka tulevad, vastas ta, et oh vaevalt,“ tundis tütar Helle rõõmu, et nii siiski ei läinud. Ainult ühelt isa mälestusvõistluselt puuduma pidanud tütar Helle lisab veel: „See on hinge ülendav, et võistlused toimuvad juba nii pikka aega, tuues kokku maadlejaid lisaks Eestile ka teistest riikidest. Suur tänu korraldajatele!“

Juhend

Ajakava

XXVI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused

Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt