Heiki Nabi olümpiahõbe jõudis Eesti Spordimuuseumisse

Heiki Nabi Londoni olümpiamängudel võidetud hõbemedal on alates oktoobrikuust väljas muuseumi püsiekspositsiooni olümpiasaalis.

Teel Londoni olümpiamängudel kreeka-rooma maadluse raskekaalus võidetud hõbemedalini alistas Nabi Valgevene esindaja Ioseb Tšugošvili, poolaka Lukasz Banaki ning rootslase Johan Eureni. Finaalis kaotas Eesti vägilane Mijain Lopez Nunezile Kuubalt.

Eesti Spordimuuseumi direktori Daimar Lelli sõnul on jätkuvalt meeldiv, kui sportlased jagavad oma tähtsate võitude sümboleid ehk siis medaleid kõikide huvlistega läbi muuseumi. "Meil on hea meel, et muuseumi eksponaatide hulka satub ka väga värskeid medaleid, mille saamislugu mäletavad ka nooremad muuseumikülastajad. Kõikide fännide ja kaasaelajate rõõmuks on nüüd Heiki Nabi Londoni olümpiahõbe Eesti Spordimuuseumis huvilistele nähtav," lisas Lell.

Eesti maadlejate jaoks oli see esimene olümpiamedal üle 60 aasta, sest viimati suutis poodiumile tõusta Johannes Kotkas, kes võitis 1952. aasta Helsingi mängudel raskekaalus kuldmedali, mis on samuti Eesti Spordimuuseumi väärikas olümpiasaalis vaatamiseks väljas.

(Foto: Eesti Spordimuuseum)

Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt