FILA kinnitas Heiki Nabi 2013. aasta raskekaalu maailmameistritiitli

Rahvusvaheline Maadlusföderatsioon FILA teatas täna ametlikult, et Iraani maadleja Amir Aziz Ali Akbari on Budapesti MM-il dopingutestis vahele jäänud anaboolsete steroidide kasutamisega ja saanud eluaegse võistluskeelu teistkordse dopinguainete kasutamise tõttu.

2010. aastal tuli iraanlane kehakaalus 96 kg maailmameistriks, 2011. aastal sai ta kaheaastase võistluskeelu dopinguainete kasutamise pärast.

Võistluskeelu lõppedes sellel aastal Septembris Budapesti maailmameistrivõistlustel esines ta kehakaalus 120 kg väga võimsalt, võites finaalis ka meie Heiki Nabi.

FILA esindaja Carlos Roy kinnitas täna, 12. detsembril maadlusliidule, et Amir Ali Akbari Budapestis maailmameistrivõistlustel saadud kuldmedal diskvalifitseeriti seoses anaboolsete steroidide kasutamisega ning vastavalt sellele muudetakse ka võistluste paremusjärjestust. Sellest tulenevalt on Heiki Nabi kuldmedali omanik. „Samuti anname teile teada, et kuldmedal on diskvalifitseeritud maadlejal palutud selle ümberjagamiseks tagastada. Heiki Nabi hõbemedal peab tagastatama FILAsse,“ lisas Roy.

Heiki Nabi tõuseb selle läbi 2013. aasta kreeka-rooma maadluse raskekaalu maailmameistriks, olles nüüdseks kahekordne maailmameister ja olümpiahõbe.

Õnnitlused Heikile ning treeneritele Henn Põllustele ja Aleksander Jairusele !

Eesti Maadlusliit on edastanud FILA-le omapoolsed ettepanekud medalivahetuseks ning hetkel oodatakse rahvusvahelise alaliidu tagasisidet.

FILA viide, Ali Akbari on tabelis viimane

Heiki Nabi saates: Ringvaade, ERR Sport

Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt