Eesti meistrivõistlused naiste- ja kreeka-rooma maadluses 25. jaanuaril Raplas

Võistluste reklaamvideo

25. jaanuaril toimuvad Rapla Sadolini hallis Eesti meistrivõistlused naiste- ja kreeka-rooma maadluses. Võistlustel astub üles Eesti paremik eesotsas kreeka-rooma koondise ja kahekordse maailmameistri ning Londoni olümpiahõbeda Heiki Nabiga. Sel aastal selgitavad koos kreeka-rooma maadlejatega Eesti meistrid ka naismaadlejad, eesotsas juunioride Euroopa meistri Epp Mäega, kes kõik saavad kohandada end alates 2014. aasta algusest kehtima hakanud uute kaalukategooriatega. Võistluspäeva austavad oma kohalolekuga kahekordne maailmameister August Englas ja teised lugupeetud maadlusveteranid.

Võistluste mandaat reedel 24. jaanuaril 18.00-19.00, kaalumine kell 19.00-19.30, võistluste algus laupäeval, 25. jaanuaril kell 11.00.

Sel aastal astub matile ja paneb oma tugevuse proovile pea 100 kreeka-rooma maadlejat ja paarkümmend naismaadlejat. Esmakordselt on Eesti meistrivõistlustel naistemaadluses kuus olümpiakaalu (- 48, - 53, -58, - 63, -69, -75 kg). 2014. aastal Rahvusvahelise Maadlusföderatsiooni poolt kehtestatud uute kaalukategooriate alusel on kinnitati uued võistluskaalud ka meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses (-59 , -66 , -71 , -75, -80 , -85, -98 ja -130 kg). Oodata on palju huvitavaid matše, nii näiteks astuvad samas kaalukategoorias, poolraskekaalus, üles Londoni olümpia 8. Ardo Arusaar ja tema kaaskoondislane Alo Toom. Kahekordne maailmameister ja Londoni olümpia hõbe Heiki Nabi, kes eelmise aasta lõpus ravis veel vigastust, võistleb raskekaalus (130 kg).

Eesti koondise maadlejate jaoks on meistrivõistluste näol tegemist tähtsaimate võistlustega enne aprilli alguses Soomes, Vantaas toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi. 

Eesti Maadlusliidu ja Kehtna maadlusklubi Hammerlock poolt korraldatavad meistrivõistlused pakuvad lisaks huvitavatele maadlusmatšidele ka meelelahutuslikku võistluspäeva, mida kõike saab esmakordselt otseülekandega vaadata ka Postimees online lehelt. Lisaks klassikalisele maadlusele toob võistluspäev maadlushuvilistele erinevat sportlikku meelelahutust koos viiuldajate ansambliga Violina ja Raplamaa kohalike esinejatega, mida kõike toetab kõrgtasemel valgus-, heli- ja videotehnika. Kõik, kes veel maadlusreegleid täpselt ei tea, ei pea muretsema, kogu võistluspäeva vältel aitab päevajuht maadlusmatil toimuvat mõista. 

Võistluste algus 25. jaanuaril kell 11.00

Finaalid kell 16.00

Autasustamine kell 17.30

Võistlused on kõikidele pealtvaatajatele tasuta!


Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt